» » Paskutinės dienos / Latter Days (2003)

Paskutinės dienos / Latter Days (2003)

Aprašymas:


1994-ųjų balandį populiarios roko grupės "Nirvana" vokalistas Kurtas Cobainas susileido mirtiną dozę heroino ir savanoriškai pasitraukė iš gyvenimo, iššaudamas iš pistoleto sau į pilvą ir į galvą. Ši sukrečianti ir netikėta tragedija sujaudino daugelį žmonių visame pasaulyje, o tarp jų ir amerikiečių režisierių Gusą Van Santą ("Geras Vilas Hantingas", "Dramblys"). Naujausiame savo filme jis rodo jauno roko muzikanto paskutiniųjų dienų agoniją ir nesugebėjimą surasti prasmės savo gyvenime. Scenarijų parašiusio režisieriaus teigimu, populiaraus ir įtakingo dainininko istorija tik įkvėpė sukurti šį filmą, bet visi įvykiai yra išgalvoti, o herojai nėra realūs asmenys, nors pagrindinis personažas yra labai panašus į Kurtą Cobainą.

Roko grupės vokalistas Bleikas nori būti vienas ir izoliuoti save nuo visuomenės. Jis sunkiai atlaiko užgriuvusią populiarumo naštą ir pradeda abejoti savo profesionalumu. Jaunuolis lėtai šlaistosi tarp miško medžių, nenutrūkstamai bambėdamas po nosim vien tik sau suprantamus žodžius. Išsimaudęs upėje ir praslankiojęs be jokio tikslo visą naktį, jis grįžta į savo namą tik sekantį rytą. Bleiko ieško draugai, vadybininkai, įrašų studijos atstovai, "Geltonųjų puslapių" reklamos agentas ir netgi privatus detektyvas. Tačiau jaunasis muzikantas visiškai netrokšta būti pastebėtas ir nekreipia dėmesio į kartu su juo gyvenančius žmones, kuriems labiau rūpi savi reikalai, išgertuvės ir sekso orgijos. Bleikas gamina sau makaronus, kažką rašinėja dienoraštyje, vėl valkiojasi mišku, užsuka į pogrindinį roko klubą, klausosi muzikos ir sudainuoja naujausią kūrinį. Jis nujaučia, kad šios dienos bus paskutinės, ir patyliukais ruošiasi išeiti. Bleikas nori išsilaisvinti.

2005-ųjų Kanų festivalio konkursinėje programoje dalyvavusiame filme pagrindinį vaidmenį sukūrė jaunosios kartos amerikiečių aktorius Michaelas Pittas, kuris Lietuvos žiūrovams turėtų būti žinomas iš erotinės dramos "Svajotojai" ir kriminalinio trilerio "Apgalvota žmogžudystė". Režisieriaus Guso Van Santo prašymu, jis taip pat sukūrė ir įrašė dvi dainas "That Day" bei "Death to Birth", kurios skamba filmo garso takelyje
    Panašūs filmai
  • Kava ir cigaretės / Coffee and Cigarettes (2003)
  • Duburys / Vortex (2009)
  • Bėgti nuo mirties / Bringing Out the Dead (1999)
  • Roko stovykla / Camp Rock (2008)
  • Roko mokykla / The School of Rock (2003)
  • Fonas / Reverb (2008)
  • Seksas yra komedija / Sex Is Comedy (2002)

Komentarai